Przejdź do treściPrzejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy serwisu
Rozumiem
Gmina Policzna
Gmina Policzna
Adres:  
ul. Bolesława Prusa 11, 26-720 Policzna
Telefon:  
48 6770039
Fax:  
48 6770051
E-mail:  
sekretariat@policzna.ugm.pl

Szczegóły jednostki

Zespół Placówek Oświatowych Policzna

Adres
ul. Żeromskiego 44
26-720 Policzna
Telefon
(0-48) 6770442
Fax
(0-48) 6770442
E-Mail

Numer konta

NIP

REGON

Informacje dodatkowe

ZPO (Zespół Placówek Oświatowych w Policznie) w skład którego wchodzą przedszkole, szkoła podstawowa i Gimnazjum. Dyrektor - Jolanta Kalinowska

 


 

 

Publiczne Gimnazjum w Policznie zostało utworzone w 1999 r. i obejmuje swoim zasięgiem miejscowości: Aleksandrówka, Andrzejówka, Annów, Antoniówka, Biały Ług, Chechły, Czarnolas, Dąbrowa Las, Florianów, Franków, Grudek, Jadwinów, Ługowa Wola, Patków, Piątków, Policzna, Świetlikowa Wola, Wilczowola, Wojciechówka, Wygoda, Zawada.

Początkowo siedzibą szkoły był budynek Publicznej Szkoły Podstawowej w Policznie, gdzie gimnazjum dysponowało pięcioma izbami lekcyjnymi i pracownią komputerową wyposażoną w 9 komputerów uczniowskich. Szkoła liczyła wówczas 4 oddziały, więc liczba pomieszczeń była wystarczająca. W roku szkolnym200/2001 oddziałów przybyło i w szkole zrobiło się ciasno.

Z początkiem maja 2001r. władze gminy w trosce o dobro młodzieży podjęły wysiłek inwestowania w rozbudowę gimnazjum i ruszyła budowa nowego skrzydła.

Oddanie budynku przewidziano na przełomie roku 2001/2002 i tak też się stało bo budowniczowie (nazwy firmy nie zdradzimy bo nie płaci za reklamę) prowadzili prace niezwykle sprawnie.

W nowym skrzydle, w którym szkoła zaczęła funkcjonować od II półrocza roku szkolnego 2001/2002. mieści się 6 obszernych pracowni: historyczna, matematyczna, biologiczno-chemiczna, j. polskiego, j. angielskiego i informatyczna. Gimnazjum zajmuje również 6 pracowni w starym skrzydle budynku gdzie mieszczą się pracownie: muzyczna, matematyczna, fizyczna, j. polskiego, geografii, j. angielskiego. Wszystkie pracownie są wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny (telewizory, magnetowidy, odtwarzacze DVD), każdy z nauczycieli może korzystać z komputera połączonego ze szkolną siecią a w pracowni komputerowej do dyspozycji uczniów znajduje się 11 komputerów ze stałym łączem z Internetem.

Obecnie w szkole uczy się 307 uczniów w 13 oddziałach. Po obowiązkowych zajęciach uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych. Biorąc pod uwagę zainteresowania młodzieży w szkole zorganizowano kółka: polonistyczne, biologiczne, chemiczne, matematyczne, fizyczne, informatyczne i teatralne. Ponadtodziała szkolny chór, wolontariat, można uczyć się gry na różnych instrumentach, można działać w harcerstwie oraz trenować w Szkolnym Klubie Sportowym. Z tych zróżnicowanych zajęć korzysta 318 uczniów szkoły, z czego wynika, że niektórzy wybrali więcej niż jedną formę spędzania w szkole czasu wolnego.

Pracownicy

Kalinowska Jolanta

Stanowisko:
Dyrektor
Dokumenty opublikowane przez jednostkę
LpOpis dokumentuOpcje
dodano do BIP: 16-06-2008 08:58:39 | rejestr zmian